Na zlých politikov sa dá spoľahnúť

Autor: Miroslav Mikolášik | 2.2.2011 o 12:01 | (upravené 3.2.2011 o 22:32) Karma článku: 10,21 | Prečítané:  541x

Keď slovenský ústavný súd nedávno rozhodol o neústavnosti zákona o vyvlastňovaní majetku pri výstavbe diaľnic a zákaze zisku zdravotných poisťovní, vyhral zákon, a tým spravodlivosť. Ale právnik Róbert Fico skonštatoval, že je z toho smutný. Vtedy každému normálnemu človeku musela napadnúť logická otázka – čo je to za človeka, ktorý sa teší z nespravodlivosti?

No, predsa ten, čo chodil na recepcie oslavovať víťazstvo kubánskej komunistickej revolúcie v čase, keď jeho hostitelia zatvárali do žalárov nevinných ľudí a mlátili ich tak, že jeden z týchto politických väzňov skončil v nemocnici. A keď tento väzeň svedomia následne odmietol sedieť s obyčajnými kriminálnikmi a začal hladovku, odmietli mu celých osemnásť dní podávať vodu, hoci to bolo jediné, čo mohol prijímať. Oslavoval aj v čase, keď kvôli zlomyseľnosti väzniteľov zničené obličky inštalatéra Orlanda Zapata ako 42-ročného zabili.

Ten, čo na stretnutiach s čínskymi politikmi nikdy nemal odvahu otvoriť tému dodržiavania ľudských práv, a keď ju chceli otvoriť tí, čo odvahu majú, počas návštevy čínskeho prezidenta v Bratislave, použil čínske know-how a oni skončili s odtlačkami policajných obuškov po celom tele v policajných rukách. Keď sa im to nepáčilo, iba skonštatoval: Máte smolu, teraz vládnem ja.

Ten, čo sa podľa vlastných slov vydal bojovať proti imperializmu do Líbye s Muammarom Kaddáfím, ktorý to už celé desaťročia naozaj robí, a to prostriedkami nie veľmi odlišnými od Al-Káidy. A to v čase, keď si jeho režim zobrali na osem rokov za rukojemníkov päť bulharských zdravotných sestričiek. Len tak. Uniesli ich a obvinili, že sa nechali najať izraelskou a americkou tajnou službou a nakazili štyristo detí AIDSom. V čase, keď si od nich vynucovali priznanie k týmto výmyslom takým mučením, že mlátenie nahých žien zavesených na okne za zápästie káblom alebo palicou a pľutie do ich tvárí bolo to najmenšie. A on sa tam vyznamenal len tým, že napriek tomu, že všetky vedecké dôkazy svedčili o ich nevinne, nazval ich páchateľkami.

Prečo by Róbertovi Ficovi malo ísť o spravodlivosť zrazu teraz, keď mu o ňu nešlo vtedy, prečo by mu o ňu malo ísť, keď sa to týka nás, keď mu o ňu nešlo, keď sa to týkalo iných? Bohužiaľ, toto je jediná logická otázka.  A jediná logická odpoveď na ňu znie – nedovoliť mu to opakovať. Ako totiž skonštatoval americký prozaik William Faulkner „na zlých politikov je možné sa spoľahnúť. V tom, že sa nezmenia.“

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Fico pridáva zamestnancom, zaplatia to firmy. Pozrite sa, aké výhody majú ľudia získať

Príplatky za cestovanie za prácou či vyššia minimálna mzda.

KOMENTÁRE

Dočkáme sa ešte koalície Smeru s ĽSNS?

Za čiarou sú nielen Mizíkove dávne i nedávne výroky, ale vôbec celá jeho strana.


Už ste čítali?