Spoja sa proletári všetkých krajín aj proti životu?

Autor: Miroslav Mikolášik | 29.9.2013 o 22:08 | (upravené 29.9.2013 o 22:24) Karma článku: 13,21 | Prečítané:  1342x

Keď vo vlaňajších prezidentských voľbách vo Francúzsku bodoval socialista Francois Hollande ukázalo sa, že rozhodli najmä mladí, nezamestnaní a krízou najviac zasiahnutí ľudia, ktorí volali po väčšej pomoci štátu. Všetko sľúbil - zvýšiť zamestnanosť, bojovať s daňovými únikmi, postaviť ekonomiku na nohy... Po roku je ekonomika v recesii, na ministra, ktorého si vybral na boj s daňovými podvodníkmi, prasklo, že sám ukrýval takmer sedemstotisíc eur v Singapure, nezamestnaných medzi mladými je ešte viac... Skrátka bod za bodom z volebného programu - nič. Splnil len ten, ktorý skryl až pod číslo 31...

...umožnil homosexuálne  manželstvá. Nič na tom nezmenilo ani milión Francúzov v uliciach, ktorí proti nemu opakovane protestovali a žiadali ochranu rodiny. Vtedy sa však tváril, že nepočuje a nevidí. Že dobre videl i počul, nielen prezident, ale celá vláda, sa ukázalo, keď zákon prechádzal zo senátu na druhé čítanie do parlamentu. Bežná odovzdávacia lehota troch týždňov bola skrátená z ničoho nič na tri dni. Protestujúci dav na ulici totiž každým stretnutím rástol, a tak bolo treba zatiahnuť záchrannú brzdu a okamžite aplikovať výrok Bertolda Brechta - keď ľud volí proti vláde, je treba rozpustiť ľud". Rozíďte sa - veď načo diskutovať o rozhodovaní, keď už je rozhodnuté...!

Nič tak hrozné podľa slov francúzskej hlavy štátu totiž vlastne ani nebolo schválené, len manželstvo pre všetkých tých, ktorí sa majú radi... Tak načo dať slovo rozumu, ktorý hovorí, že právo na manželstvo jednoducho neprislúcha ľuďom automaticky, len preto, že sa milujú,  a je jedno, či sú heterosexuáli alebo homosexuáli. Muž môže byť napríklad aj stokrát zamilovaný do vydatej ženy, ale zákon jej mnohomužstvo nedovolí, a je mu fuk, že ho má rada. Rovnako žena sa nemôže zosobášiť s dvomi mužmi z dôvodu, že ich oboch miluje. Nehovoriac o adopciách detí pármi rovnakého pohlavia, ktoré s povolením sobášov idú ruka v ruke. Ako upozorňujú odborníci, adopcia je na to, aby dala dieťaťu rodinu, a nie naopak. Je určená na nápravu ťažkej situácie dieťaťa, nie na vyriešenie problému, či naplnenie túžby dospelých.

Namiesto toho, aby však vláda v krajine galského kohúta zmenila pod tlakom týchto a podobných argumentov v tejto a ďalších etických otázkach názor, radšej vymenila tých, ktorí jej ich poskytovali v rámci poradnej etickej komisie.

Prečo o tom hovorím? Pred časom bol u nás zverejnený prieskum podľa, ktorého viac ako polovica Slovákov priznala, že politike nerozumie, pričom najmenší prehľad v nej podľa neho mali prvovoliči a ľudia so základným a učňovským vzdelaním, kým z vysokoškolsky vzdelaných nerobila problémy až siedmym z desiatich. Chcete si skúsiť tipnúť vekovú a vzdelanostnú štruktúru víťaza našich vlaňajších parlamentných volieb?

Sľuby, ktoré na väčšinu Slovákov vlani zabrali, sa viac menej nelíšili od tých Hollandových, rovnako ako jeho socialistický svetonázor od svetonázoru našich víťazov. A po roku sme na tom tiež rovnako. Nezamestnanosť, po tom čo bola v prvej polovica roka najvyššia od roku 2004, začala kozmeticky klesať, no aj to len vďaka administratívnym zásahom do jej evidencie. K tomu, aby vláda dostala deficit štátneho rozpočtu pod tri percentá, ako sa zaviazala, jej stále chýbajú stovky miliónov eur, zato zadlženosť Slovenska stúpa. V ekonomike teda akoby proletári z oboch krajín kráčali spojení ruka v ruke. A čo v ostatnom?

Manželstvá osôb rovnakého pohlavia sú momentálnou cestou, na ktorú sa vládnuci Smer-SD neodvážil vstúpiť, ale to neznamená, že sa tým smerom nepozerá. Ficova vláda totiž práve pripravuje stratégiu, ktorá má ukázať, ako bude štát v najbližších rokoch postupovať pri ochrane a podpore ľudských práv, pričom jej doterajšia koncepcia absolútne ignoruje prolife hodnoty, no nezabúda pripomínať potrebu akčného plánu pre kľúčové cieľové skupiny, medzi ktorými spomína aj osoby rovnakého pohlavia. Protestné hlasy tých, ktorých sama volala pri príprave stratégie na radu, sa už ozvali s návrhom zmien.  Lakmusový papierik bol teda ponorený. To, či vláda zmení text, alebo po vzore Francúzska, radcov, ukáže veľa. Na niektoré veci, totiž stačí len ukázať prstom a zanedlho človek ani nevie ako ho súdružsky držia za ruku. Spoja sa teda proletári všetkých krajín nakoniec aj proti rodine a životu? Je totiž len otázkou času, kedy bude na programe dňa eutanázia, zlegalizovanie embryonálneho výskumu či bezbrehé potraty. Francúzski socialisti už na mnohé z toho prikývli a na ďalšie sa chystajú.  A poznáte to - vrana skôr či neskôr k vrane sadá.

Viac ako päťdesiat percent Slovákov, ktorí podľa už spomínaného výskumu Slovenskej akadémie vied netušia, kde je v politike sever, pričom mnohí z nich napriek tomu volia, často podľa toho, kto dáva v kampani teplejšie párky a studenšie pivo, sa potom nemôže čudovať, keď štatistika napríklad ukáže, že za rok bolo denne beztrestne zabitých 24 nenarodených detí.  Kto to dovolil? - je na ceste k zníženiu tohto čísla dôležitá otázka. No ešte dôležitejšie je zamyslieť sa - v koľkých prípadoch je „aj ja" na ňu správna odpoveď.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Slovensko inú možnosť ako jadro Únie nemá, Fico to vie

Krajiny bez eura budú strácať vplyv, Slovensko začína v regióne viesť debatu o budúcnosti EÚ.

DOMOV

Plavčan urobil nezvyčajnú vec. Oznámil Kiskovi, kedy končí

Fico naťahovanie času nekomentoval.


Už ste čítali?