Necháme mladých dať Slovensku zbohom?

Autor: Miroslav Mikolášik | 18.10.2013 o 1:05 | (upravené 18.10.2013 o 1:13) Karma článku: 7,95 | Prečítané:  1380x

Podľa štatistík Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny bojovalo v tomto roku o jedno pracovné miesto na Slovensku v priemere okolo 99 nezamestnaných. Je teda jasné, prečo sa informácie o konkurzoch na posty na ministerstve pôdohospodárstva nemohli dostať za múry úradu. To by totiž bolo na dlhé lakte - vysvetľovať neprijatým, prečo, parafrázujúc staré známe príslovie - pri zvade deväťdesiatich deviatich zvíťazil stý. Najmä ak ten ani náhodou nemal vzdelanie, ktoré na danú funkciu vyžaduje zákon. Ako napríklad stále len stredoškoláčka poverená šéfovaním Jahnátkovej kancelárii... Treba po tomto vôbec vysvetľovať, prečo viac ako polovica mladých Slovákov poškuľuje podľa nedávneho prieskumu po zahraničí, kam nemá problém sa za prácou presťahovať? Nech si na Slovensku Jahnátek ďalej zvoláva porady vedúcich odborov svojho ministerstva presne podľa aktuálneho vtipu, v ktorom sa sekretárka uisťuje, koho zavolať: „Len sestru a brata alebo aj ostatných, strýko...?" Ale bez nich. Na rozdiel od vládnej podpredsedníčky parlamentu totiž do diplomovky neodpísali beztrestne rokovací poriadok, a tak majú pocit, že by mali dostať šancu ukázať, čo v nich je. Naozaj ich necháme odísť? Ja nie.

Som odporcom sedenia na viacerých stoličkách, preto v prípade zvolenia za žilinského župana jednak len poctivo dokončím mandát europoslanca, aby som nesklamal tých, ktorí mi dali dôveru, a viac už do Európskeho parlamentu kandidovať nebudem. A za druhé - za toto obdobie sa zároveň vzdám aj svojich prvých štyroch platov župana v prospech šikovných ľudí z nášho regiónu. Stačí dobrý projekt, ktorý by bol pre región prínosom, a ktorý osloví v hlasovaní na mojej stránke najväčší počet ľudí, a peniaze sa pripíšu autorovi na jeho účet ako vstupný kapitál.

Od politikov, najmä ak na Slovensku momentálne vládnu takí, ktorým nestačí, že Slovensko už vlaňajšími krokmi poslali v podmienkach na podnikanie za Vietnam a chcú ho najnovšie doraziť tým, že sa rozhodli zaviesť niečo ako daň aj pre stratové firmy, podnikatelia asi čakajú skôr poleno pod nohy, ako podanú ruku, ale na tú moju sa môžu spoľahnúť. Som totiž presvedčený, že nikto nepríde a nevytvorí nám budúcnosť, že si musíme vytvoriť sami našu vlastnú!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Slovensko inú možnosť ako jadro Únie nemá, Fico to vie

Krajiny bez eura budú strácať vplyv, Slovensko začína v regióne viesť debatu o budúcnosti EÚ.

DOMOV

Plavčan urobil nezvyčajnú vec. Oznámil Kiskovi, kedy končí

Fico naťahovanie času nekomentoval.


Už ste čítali?