Prečo premiér Slovákom praje dobrú noc? Aby zavreli oči nad korupciou?

Autor: Miroslav Mikolášik | 4.7.2016 o 6:44 | (upravené 6.7.2016 o 9:33) Karma článku: 9,84 | Prečítané:  1075x

Hoci koaliční lídri v súvislosti s kauzou ministra vnútra dookola opakujú, že riešením je trpezlivosť a policajné vyšetrovanie, predseda vlády im vo svojom prvojúlovom facebookovom statuse viac-menej ukázal, že sú naivní. 

A to sa ním pôvodne chcel obuť do opozície, ktorej v ňom položil sugestívnu otázku: Od EÚ sme dostali dôveru zorganizovať neformálny summit Európskej rady, hoci jej stretnutia sa konajú vždy len v Bruseli. Dostali sme azda túto dôveru preto, že si v Bruseli povedali, že na Slovensku je síce banda špiny a zlodejov, ale my tam pôjdeme, pretože nám to nevadí?“ Inými slovami predseda vlády v podstate prezradil výsledok vyšetrovania už dnes. Žiadna špina a zlodejiny tu nie sú, inak by ju predsa zvyšných dvadsaťsedem európskych lídrov videlo. Logické, nie?

Úprimne, je ešte niekto, kto po tomto verí, že sa v rezorte vyšetrovaného ministra nájde vyšetrovateľ, ktorý napriek všetkému odvážne povie opak? Nehovoriac o tom, že takým pán premiér odkázal, že vedia iba škodiť Slovensku. Bodka a... „Dobrú noc,“ dodal ešte, hoci svoj status publikoval popoludní. A s pocitom, že má vyhraté sa zrejme išiel uložiť na vavríny. Aj ostatní Slováci?

Napríklad tí, ktorým najväčšia bratislavská nemocnica nakázala, že ak si chcú nechať namerať EKG, musia si priniesť tužkové baterky. Alebo pacienti špitálov v dezolátnom stave, kde sú staré drevené okná pribité klincami alebo zalepené lapiacou páskou a klimatizácia na izbách je oxymorónom typu suchá voda. Prípadne nepedagogickí zamestnanci školstva, ktorí v mnohých prípadoch za osemhodinový pracovný čas nedosiahnu ani na minimálnu mzdu. Platová tabuľka sa v ich 1. platovej triede totiž začína na úrovni 280,50 eur. Lebo na viac vraj štát, ktorý bez problémov odklepol miliónové vratky dépéhá domácemu premiéra a obchodnému partnerovi súčasného ministra vnútra a bývalého ministra dopravy, nemá. Štát, ktorý však platí vyšetrovateľku, čo svojho času v podozrivej vratke za nákup siedmych bytov za dvanásť miliónov v hotovosti už po mesiaci fungovania firmy, nič podozrivého nevidela, aj prokurátora ktorej jej pohľad na vec schválil. Aj komando kukláčov, čo štyri mesiace po tom, čo podozrenia do najmenších detailov rozoberajú komplet všetky médiá snáď až po farské listy, išlo zhabať dokumenty, čo to dokážu rátajúc s tým, že podozrivý ich tam určite bez dotknutia nechal. Aj toho, kto ich tam poslal. A k tomu šéfa vlády, ktorý čokoľvek na túto tému, považuje za rozvracanie slovenského predsedníctva v únii...

Vyjdenia slnka v tejto kauze sa teda pri takomto vedení štátu asi dočkáme ťažko. Skôr naplnenia toho, ako politiku a politikov videl zakladateľ sociológie Max Weber, podľa ktorého je niektorými „politická správa braná ako čisto osobná záležitosť vládcu, a dane a dávky sú ako súčasť jeho osobného majetku.“

Pritom práve pre tú dôveru európskych lídrov by sa Slováci nemali nechať predsedom vlády uspať. Ale pýtať sa, prečo im praje premiér dobrú noc. Aby zavreli oči nad korupciou?

To by sme sa však museli hanbiť napríklad aj pred takým Rumunskom, kde len vlani za korupciu klepli po prstoch viac ako 1250 verejným činiteľom, medzi ktorými za mrežami skončilo 24 starostov, 13 prokurátorov, 7 sudcov, 5 poslancov, 2 exministri a dokonca aj bývalý predseda vlády.

Aj Slováci si zaslúžia spravodlivosť, teda dobré ráno, nie dobrú noc, pán premiér...!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Kde sú všetci? Prečo sme ešte nenarazili na mimozemský život

Podľa hypotézy Veľkého filtra môže byť ľudstvo jednou z prvých civilizácií vo vesmíre.

KULTÚRA

Juliette Binoche pre SME: Láska? Všetci v nej robíme chybu

V novom filme hrá so Gérardom Depardieum, aj keď majú konflikt.


Už ste čítali?