Čo sa dá vidieť z okna komplexu Bonaparte?

Autor: Miroslav Mikolášik | 3.10.2016 o 16:51 | Karma článku: 8,16 | Prečítané:  1679x

Nedávno mi padli oči na karikatúru, na ktorej sa momentálne náš najmedializovanejší minister čuduje nad zistením, že svojej ratolesti našiel rovnakú škôlku ako nie veľmi populárny podnikateľ...

...ktorého najmä v SMERE v poslednom čase nikto nepozná a už vôbec ho nestretáva.  Karikaturista mu totiž vložil do úst výstižnú repliku: „Čože, ja že vodím dieťa do rovnakej škôlky ako Bašternák? Takže to Bugatti Veyron tam nemá zaparkované nejaká učiteľka?“ Akurát, že keď si pozriete správy, máte pocit, že to nie je ani tak vtip ako realita, a že to snáď ani nie je vymyslené, lebo oni si to asi fakt myslia...

Roky rokúce sa totiž napríklad upozorňuje na problém až škandalózne zlého odmeňovania nepedagogických zamestnancov v školstve, keďže ich základná tabuľková mzda začína na úrovni 280,50 eura, čo je o 124,50 eura menej, ako je úroveň minimálnej mzdy. Minister financií im teda v novom návrhu štátneho rozpočtu tak ako každému vo verejnom sektore navrhol zvýšiť plat – presne o celých deväťdesiat stotín percenta. A to všetko v roku, keď inštitút finančnej politiky pri tom istom ministerstve konštatuje svižný rast ziskovosti v reálnej ekonomike a očakávanú mieru rastu viac ako tri percentá.

Nie je čudné, že na povestné vratky DPH sa našlo aj v horších časoch, a hoci všetko nasvedčuje tomu, že neboli s kostolným poriadkom, ešte nie tak dávno bolo akékoľvek vyšetrovanie ich vyplácania onomu pre SMER vyslovene neznámemu podnikateľovi odmietnuté? Ale prečo na kuchárky v školských jedálňach a školníkov nezostáva dokonca ani v časoch dobrých? A ak si majú prilepšiť učitelia, tak prečo podľa úvahy ministra financií jedine tak, že čím chudobnejší región, tým im pošle menej...? Hoci inak ich diskriminovať, samozrejme, nemieni, lebo v poplatkoch, daniach, pokutách a odvodoch do spoločného si budú s bohatými, vrátane onoho dépeháčkového podnikateľa úplne rovní... A nielen s ním, ale aj s rôznymi víťazmi štátnych zákaziek podporených ešte aj štátnou dotáciou, ktorí s oným medializovaným ministrom nejakú tú známosť pripúšťajú, ale v tomto prípade to skrátka nevadí, veď kšeft nedostali od neho, ale ministra v inej budove a na inej ulici... Takže je, dúfam, všetkým jasné, že to absolútne vylučuje akýkoľvek klientelizmus či korupciu.

Tú vidia maximálne vrtáci z OECD, podľa ktorých sme po Mexiku druhou najskorumpovanejšou rozvinutou krajinou na svete. Teda doteraz sa zdalo, že ju vidia len oni.. Už je však jasné, že to isté si všimla aj bývalá nitrianska krajská tajomníčka SMERu, ktorú podľa jej len pred pár dňami zverejnených vlastných slov korupcia a klientelizmus v rodnej strane takmer udusili, preto jej dala po šestnástich rokoch zbohom. Mimochodom, keď to nedávno urobil europoslanecký kolega z rovnakej stajne, ušlo sa mu z Bratislavy pohŕdavé vyhlásenie, že je v Bruseli odtrhnutý od reality. Ak niečo podobné odkážu aj do mesta pod Zoborom, len potvrdia, že ich realitou je naozaj oná karikatúra.

Koniec-koncov, čo iné sa dá vidieť z okna komplexu Bonaparte? Školníkov, vychádzajúc z ich tabuľkového platu, na tejto adrese asi ťažko. Takže len „naši ľudia“. A pre nich to celé, presne ako pred voľbami sľubovali, vlastne, aj robia. Škoda len, že to už na tých billboardoch nenapísali takto polopatisticky – Robíme pre NAŠICH ľudí, aby sa v tom tie kuchárky, školníci, učitelia a zvyšok Slovenska nehľadali zbytočne.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Threema je anonymná, ale prokurátori sú presvedčení, že správy sú od Kočnera

Policajti neprelomili šifrovanie, Tóth im odovzdal Kočnerov mobil.

Komentár šéfredaktorky

Nemôžu zo seba vyvrátiť Kočnera ako pokazené jedlo

Kočner nie je fikcia, nie je vymyslená Marvelovská figúrka.


Už ste čítali?