Prečo vláda každého Slováka považuje za bohatého?

Autor: Miroslav Mikolášik | 18.11.2016 o 11:39 | Karma článku: 7,20 | Prečítané:  1337x

Keď slovenský premiér komentoval výsledky amerických prezidentských volieb vetou – ako sa ukázalo, že všetci musíme počúvať ľudí, podvedome človeku napadla otázka – ktorých vlastne myslel? 

Ktorých počúva jeho vláda, keď namiesto toho, aby bol podnikateľ, ktorý od štátu vytiahol niekoľko miliónov eur na vratkách DPH za obchody s kuframi peňazí, stíhaný, je vysokými štátnymi funkcionármi prekvapivo obhajovaný? Potom, čo jeho podozrivé kšefty minister vnútra iniciatívne zviedol na „dobu kešu“, sa totiž teraz pridala aj hlava polície, podľa ktorej  to vlastne nebolo tak, ako sa píše v médiách, lebo onen podnikateľ vypovedal, že nemal tie peniaze v kufri jednom, ale minimálne v troch. „A to je rozdiel,“ zdvihol prst. Ak sa pýtate aký, a nedostanete odpoveď, nie je to dôkaz toho, že premiér pod počúvaním ľudí nemyslel vás?

Keďže celým problémom onoho obchodu je podozrenie, že bol fiktívny, vymyslený len na vylákanie vratky od daniarov, nejestvuje totiž dôkaz, že by sa z nejakého bankového účtu spomínaná suma presunula na nejaký iný, jediné, čo k tomu bežný človek potrebuje počuť, špeciálne od štátnych úradníkov, ktorých platí za vyšetrovanie, je či sa to potvrdilo alebo vyvrátilo. Legendy o hotovosti v kufríkoch  a dobe kešu by teda boli na mieste jedine z úst toho, ktorý sa z tých podozrení chce vyviniť. Namiesto toho ich počúvame od tých, ktorých platíme za to, že ho vyšetrujú. Ak sa pýtate preč,o a nedostanete odpoveď, nie je to ďalší dôkaz toho, že premiér pod počúvaním ľudí nemyslel vás?

A keď to celé zaklincuje o pár týždňov ešte list od vašej poisťovne, v ktorom vám oznámia, že vám zvyšujú zákonné aj havarijné poistenie auta, rovnako ako poistku za dom, lebo im vláda vyrúbila novú daň, hoci ten istý predseda vlády sa dušoval, že peniaze hľadá len „u bohatých, v bankách a monopoloch“, máte silu sa vôbec ešte pýtať, prečo teda zase berie vám? Či práve vás považuje za bohatých,  hoci ste nedostali ani vratky, ani štátne zákazky za 133-tisíc eur  ako firmy bývalého spoločníka ministra vnútra v advokátskej kancelárii za druhej vlády Smeru?

Všetky tie nezodpovedané otázku sú však svojim spôsobom odpoveďou. Najväčšia vládna strana ľudí naozaj počúva, a to na slovo. No nie bežných. Podľa toho, ako koná, zjavne len tých, ktorým sama hovorí NAŠI...

A to už nie je len o tom, čo to spraví s dnešnými daňami a rozpočtom, ale ako až prekvapivo trefne Róbert Fico upozornil, najmä o tom, čo to urobí s budúcimi voľbami...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Threema je anonymná, ale prokurátori sú presvedčení, že správy sú od Kočnera

Policajti neprelomili šifrovanie, Tóth im odovzdal Kočnerov mobil.

Komentár šéfredaktorky

Nemôžu zo seba vyvrátiť Kočnera ako pokazené jedlo

Kočner nie je fikcia, nie je vymyslená Marvelovská figúrka.


Už ste čítali?