Štandardná obeť atentátu a pološialená opozícia

Autor: Miroslav Mikolášik | 14.2.2017 o 13:31 | Karma článku: 7,58 | Prečítané:  1333x

Akokoľvek sa zdalo, že nedávnu koaličnú krízu má na svedomí mužské trio – podplukovník, kapitán a predseda, prvý menovaný prišiel na tlačovku po veľkom zmierovaní s tým, že všetko je inak. 

A zaplietol do nej aj ženy – najskôr dlhonohú blondínu, ktorou šéf parlamentu nie je, a preto sa mu s ním nechce stretávať až tak často. A potom tromf – bývalú premiérku. Slovákov síce šokovali faktúry za energie z tohto roka, ale čo tak prebiť to tým, že v roku 2012 bola cena plynu najvyššia a hodiť problémy na krk svojej predchodkyni, hoci mu vtedy vládu odovzdala už po štvrťroku. Navyše jej po osudnom hlasovaní o vyslovení nedôvery kázal aj tie prvé tri mesiace roka už len „svietiť a kúriť“. A nielenže väčšinu roka, ktorý tak iniciatívne „prišil“ Ivete Radičovej, vládol on, ním nominovaný predseda regulátorov tam bol ten rok celý a aj ďalších päť predtým!

K súčasnému chaosu k energetike tak teda nezaznelo ani slovo riešenia, ale koaličná kríza bola aj tak raz dva zažehnaná, a dvaja dôstojníci v zálohe sa na tlačovke po zmierovacej koaličnej rade k sebe mali takmer tak akoby parlamentný šéf tou blondínou predsa len bol. Čo tam po odpovediach na otázky, ktoré prudký nárast faktúr vyvolal, a síce – prečo sa vládni politici v januári tvárili, akoby spadli z višne buď oni alebo tie nešťastné faktúry, keď nové vyhlášky ÚRSO, na základe ktorých boli vystavené, pripomienkovalo medzi inými aj ministerstvo hospodárstva, a to už na jeseň? A prečo zvyšovaniu poplatkov nezabránili stranícki nominanti v dozorných radách energetických firiem, keďže SNS sa vo víre krízy nechtiac priznalo, že tam sú. Jej predseda sa totiž posťažoval, že ich „nominanti sa dostali do niektorých pozícií až po nešťastných regulačných konaniach“... A to pritom platí od roku 2011 uznesenie Radičovej vlády, podľa ktorého štát má do firiem vybrať svojich zástupcov zásadne konkurzom...

Zabudnite však na nápady opozičných „krikľúňov a hysterikov“! Slovensko potrebuje podľa predsedu vlády „politickú stabilitu a štandardné politické prístupy“. A šéf kabinetu vie, čo hovorí – štandardné politické prístupy už udržali aj inak neštandardné koalície pokope. Stačí túžba po moci, teda pardon, povedané slovami z pamätnej zmierovacej tlačovky – „vôľa ísť ďalej“ a vydržíte to napríklad aj s koaličným partnerom, ktorý do justície poslal dnes legendárnu obeť atentátu padajúcim krytom stropnej lampy, čo napriek tomu na čele senátu Najvyššieho súdu stihla, ako aktuálne sumarizujú médiá, s veľkou slávou a za naše dane už oslobodiť policajtov obvinených z korupcie, svojim verdiktom na slobodu dostať sexuálneho devianta a najnovšie zrušiť aj doživotný trest mafiánskeho bossa. Zjavne bol však pre trojnásobného premiéra dostatočne štandardný, to naopak opozícia je „pološialená a deštruktívna“. Jasné? Alebo treba niečo k tejto či akejkoľvek ďalšej koaličnej kríze vládnej zostavy súčasného premiéra niečo dodať? 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Víchrica spustošila tretinu hory. Po 20 rokoch na mieste rastie hustý les

V júli 1996 zasiahla Osrblie silná veterná kalamita. Lesníci ju spracovávali dva roky, dnes na mieste rastie hustý les.


Už ste čítali?