Prečo sa minister vnútra začal zaujímať o paradajky?

Autor: Miroslav Mikolášik | 2.6.2017 o 1:34 | Karma článku: 6,01 | Prečítané:  1268x

Potom čo Úrad pre verejné obstarávanie skonštatoval,  že minister vnútra svojimi realitnými rošádami okolo klientskych centier porušil zákon, sa ten nečakane začal zaujímať o kúpu paradajok. Prečo?

Pri výbere nového riaditeľa tohto úradu síce šéf rezortu vnútra kandidátov otázkou: Opíšte mi kvalitu paradajky. Ako kúpite kvalitnú? - šokoval. No zlá voľba by to nebola – táto zelenina totiž obsahuje horčík a ten znižuje stres. Čo sa v situácii, keď jedna informácia o prešľapoch tohto ministra strieda druhú, celkom určite hodí. Otázka je komu viac. Či si ho donekonečna necháme spôsobovať my alebo ho konečne pocíti aj ten pohoďák, ktorému doteraz prešlo všetko - od obchodov s človekom obvineným z daňových podvodov až po zvláštne realitné transakcie, pri ktorých  jednu nehnuteľnosť v majetku štátu jeho úrad predal o 2,7 milióna nevýhodnejšie ako o rok neskôr ten, čo ju od neho kúpil, a inú zase vymieňal pod znaleckú cenu radšej akoby ho predal za trhovú, pričom záujemcovi oň tvrdil, že nie je predaj. Nehovoriac o tom, že  vo všetkých týchto realitných záležitostiach sa kupujúci tak trochu poznal s predávajúcim... Pričom našinec na to následne dostal jediné vysvetlenie: „Slovensko je skrátka malé.“

A vôbec - súčasní mocní akoby sa unisono rozhodli, že keď ľudu raz odľahčili vrecká, nebudú ich následne zaťažovať. A to ani informáciami o tom, na čo ich peniaze, míňajú. Veď hoci sa tu šafári z daňovými vratkami, načo vysvetľovať prečo u podozrivého podnikateľa nepreveria ani pôvod peňazí použitých v obchode, z ktorého si ich pýtal? A o korupcii na najvyšších miesta len bohorovne utrúsia, že žiadna nie je, hoci len pri čerpaní eurofondov nám zistili až 1360,  teda najviac podvodov v širokom okolí, čo nís stalo sedminu z vyčlenených peňazí.Logicky sa potom dokončenie diaľnice z Bratislavy do Košíc definitívne ukáže ako väčšie sci-fi než lietajúce autá. A rozvoj regiónov ako trápna rečnícka floskula. Tá pri Žiline totiž  už hotová je, no vinou štátnych diaľničiarov takmer určite skončí v poli... Privádzače totiž akosi postaviť nestihli. A to sa peniaze na cesty míňajú tak, že kvôli ďalším by viacerí koaličníci najradšej odbrzdili zadlžovanie sa štátu. Budúcnosť tak síce možno prejedia aj našim pra-pra-pravnúčatám, ale pôda, Slováci, pôda, zostane vďaka najnovšiemu ústavnému zákonu z ich dielne vaša! Teda vaša... Ak na nej ministerskí páni nakreslili nejakú z tých autostrád, ktoré sa chystajú z požičaného stavať, je možné, že vám ju pred očami celú zabetónujú, hoci nesúhlasíte s cenou, ktorú vám chcú za ňu dať...

Človek sa potom už ani nediví, že v situácií, v ktorej občanov permanentne vytáčajú, majú pocit, že sa pred ním musia chrániť. Čomu sa však naopak čuduje, je fakt, že ich ako prvé napadne skartovanie ich listov, a nie to, aby ich prestali... hnevať.

Síce im to ničenie pošty na hradnom vrchu zatrhli, premiér ale aj tak prišiel so zlepšovákom – posielať radšej kvety. Teda u poslancov je mu to viac menej jedno, ale pri ministrovi vnútra to podľa neho chce zásadne kyticu. A blahosklonnosť! Čiže nemáme byť ako spomínaní úradníci z verejného obstarávania, ktorí vyhlásilo to o krivení paragrafov pri obchodoch, čo robí. Naopak, ako presviedča ďalej, „zvážte jeho argumenty“ a nedávajte zbytočne „do popredia formálnu stránku veci“, inými slovami – platné zákony. Keď má však podobnú požiadavku na médiá a občanov, dá sa veriť, že od nového riaditeľa obstarávačov, ktorý sa práve s veľkou slávou za jeho asistencie vyberá, chce  presný opak – teda ich dôsledné dodržiavanie? A je nezvolenie nikoho z prvej trojice naozaj pokusom o nájdenie lepších kandidátov alebo len  vynútené cúvnutie po tom, čo sa ten, čo onú požiadavku spĺňal a bol už v podstate koalíciou predvybratý, predčasne strápnil?

Od odpovede závisí, či nám zostanú peniaze alebo len stres z toho, ako nám ďalej miznú pred očami. Nie je náhodou na čase, aby ten dopadol konečne na toho, kto si naň už zháňa paradajky?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Kde sú všetci? Prečo sme ešte nenarazili na mimozemský život

Podľa hypotézy Veľkého filtra môže byť ľudstvo jednou z prvých civilizácií vo vesmíre.

KULTÚRA

Juliette Binoche pre SME: Láska? Všetci v nej robíme tú istú chybu

V novom filme hrá so Gérardom Depardieum, aj keď majú konflikt.


Už ste čítali?